Hírek            Felhívás!        Iskolánkról         Videóink         Galéria          Sportélet        Német N.O.     Újságcikkek       Naptárunk            Étlap          Ebédbefizetés      Kapcsolat

Iskolánk rövid bemutatása

Iskolánk csendes kertvárosi övezetben helyezkedik el. Megoldott parkolási lehetőség, és rendszeres buszjárat könnyíti a gyerekek iskolába járását.

Kisgyermekes családoknál fontos szempont lehet, az iskola épülete mellett elhelyezkedő újépítésű bölcsőde.

Az egész napos iskolában tartózkodás elengedhetetlen feltétele a szabadidős tevékenység. Ezt a célt szolgálja az iskola első és hátsó udvara. Az udvar sok fával, szabad területtel, játszótérrel és kültéri kosárlabda-pályával rendelkezik, amelyeket 18:00-tól szabadon igénybe vehetnek a helyi lakosok is kapuzárásig.

A 2012/2013-as tanévtől iskolánkban német nemzetiségi oktatás folyik felmenő rendszerben.  A heti 5 óra nyelvtanulásnak köszönhetően diákjaink eredményesen vesztnek részt különböző nemzetiségi versenyeken.

Nagy hangsúlyt helyezünk tanulóink angol nyelvi oktatására is. Az első évfolyamtól kezdve lehetőség van angol nyelvű szakkörön való részvételre, amelyet a negyedik évfolyamtól induló nyelvi képzéseink tesznek teljessé.

Informatikatermünkben jól felszerelt gépek várják a tanulni vágyókat, valamint folyamatosan történik az osztálytermekben a számítógépek elhelyezése. Ezzel is igyekszünk szemléletesebbé, színvonalasabbá tenni az iskolai oktatást.

A művészeti képzés zenei ágazatát képviseli az énekkar, a szolfézs és hangszeres oktatás (fuvola, zongora, gitár). Ünnepségeinket iskolánk énekkara teszi színesebbé.

A városi és iskolai könyvtár is intézményünk épületén belül található meg.  A könyvtári órák és a folyamatosan bővülő könyvtárkészlet széleskörű ismeretszerzésben segíti diákjainkat.

A sportolási lehetőség sokrétű iskolánkban.  A testnevelés oktatása nem merül ki a tornatermi órákban, hiszen diákjaink heti rendszerességgel tanóra keretében úszásoktatásban vehetnek részt. Ezáltal minden gyerek meg tanulhat úszni.

A mozgáskultúra fejlesztésében közreműködik az órarendbe illesztett tánc tanulása, amelyet kiteljesít a Kisvirág tánccsoport. Ez egyben kikapcsolódás és élmény is számukra.

Iskolai keretek között valósulnak meg még a tömegsport, kosárlabda foglalkozások.

A lehetőségek tárát bővítik a külsős oktatók is: judo, karate, akrobatikus rock and roll foglalkozásokkal.

Iskolánk Kerepesen belül - térkép

Nagyobb térképre váltás

A térkép a jobb felső sarokban található gombokkal nagyítható vagy kicsinyíthető tetszés szerint!