2017 Április

Német Nemzetiségi Osztályok márciusi programjai

   A márciusi hónap rendkívül mozgalmas volt a német nemzetiségi nyelvet tanuló diákok számára.
Március 3-án Vecsésen iskolánk 3 tanulója vett részt a területi Német Nemzetiségi Vers és Prózamondó versenyen, ahol
Töreky Dorka, Pásztor Boglár és Szántó Zsombor tovább is jutott a megyei fordulóra. Április 6-án Újhartyánban versenyeznek tovább.
   Március 17-én a csömöri Petőfi Sándor Művelődési Házban tartották a IV. Német Énekversenyt, ahol iskolánk mintegy 30 tanulója vett részt, különböző korcsoportban. A zsűri több dicsérő oklevelét elhozta iskolánk.
   Március 31-én délután fél ötkor tartottuk Tavaszköszöntő ünnepi estünket, a tornaterem színpadán egymás után lépett fel a 13 német nyelvet tanuló osztály és csoport. Volt színdarab, tánc láthattunk kórusművet és hallhattunk verset. A gyermekek együtt táncoltak és énekeltek az est fináléján a felnőttekkel.


 
 
Háziversenyek
 
   Márciusban magyar nyelven és környezetismereten túl rajzból is összemérhették tudásukat, képességeiket diákjaink a házi versenyeinken.
 
 
Magyar nyelvből elért eredmények: 
 
1. osztály: 1. Kiszel Koppány; 2. Vaszil Mária; 3. Hegyes Ditta.
2. osztály: 1. Kóczián Zsófia; 2. Szántó Zsombor; 3. Tőzsér Levente.
3. osztály: 1. Vancsó Noémi; 2. Kovács Edina; 3. Tóth Levente.
4. osztály: 1. Szabó Zsófia; 2. Mikó Boróka; 3. Papp Márton.
 
 
Környezetismeretből elért eredmények:
 
1. osztály: 1. Vaszil Mária; 2. Zsámbokréty Kristóf; 3. Kiszel Koppány.
2. osztály: 1. Gáspári Gergely, Nagy Szabolcs; 2. Szabó Petra; 3.Gémes Karolina.
3. osztály: 1. Rab Lilien; 2. Szánthó Bendegúz; 3. Molnár Lara.
4. osztály: 1.Papp Márton; 2.Töreky Dorka; 3.Gébert Ádám.
 
 
Rajzversenyből elért eredmények:
 
1. osztály: 1. Kis Alex; 2. Dolcsig Sára; Soós Márton; Nagy Vivien; 3. Ponyókai Petra.
2. osztály: 1. Oláh T. Viktória 2. Koziorowski Emma; 3. Perge Balázs; 4. Gili Máté; Kasza Linett.
3. osztály: 1. Szűcs Blanka; 2. Koczka Nelli; Hegyes Dorka; 3. Berdó Hédi; Vancsó Noémi.
4. osztály: 1. Bakai Balázs; 2. Fekete Szonja; 3. Pásztor Boglár; 4. Mikó Boróka; Töreky Dorka.
 
 
Minden résztvevő gyermeknek gratulálunk!
 
 

 

A magyar zászló és címer napja

   Az Országgyűlés 2014 decemberében március 16-át a magyar zászló és címer napjává minősítette. Azért ezt a napot választották, mert március 16-án fogadták el az 1848-as xxI. törvénycikket, amely a nyilvános ünnepek alkalmával az összes közintézmény esetében kötelezővé tette a  nemzeti lobogó és az ország címerének használatát.

   A piros-fehér-zöld színű zászló kifejezi a magyar nemzet összetartozását, a nemzeti függetlenséget.

   A kerepesi diákok e jeles nap alkalmával különleges koreográfiával összeállított össztáncot mutattak be az iskola udvarán. A produkció összeállítása és begyakoroltatása Lengyel Szabolcs és Ragoncza Imre tanár úr munkáját dicséri. Az előadásban kilencven felsős diák vett részt. Az eseményre ellátogattak az iskolába a Szivárvány óvoda csemetéi is, illetve a tankerület igazgatója, Eich László, aki elismerő szavakkal méltatta iskolánk hagyományát.


 

Szabó Magda centenáriumi év

   A Szabó Magda centenáriumi év  alkalmából a Széchenyi István Általános Iskola 2-3. osztályos tanulói drámafoglalkozáson vettek részt a Szabó Magda Városi és Iskolai Könyvtárban. A foglalkozásokat Mészáros Beáta drámatanár, a Garabonciás Színtársulat vezetője tartotta. Gyermekeink kizökkenve a hétköznapokból, Tündérországban találták  magukat, ahol Tündér Lala megnevelésén serénykedtek, és megoldásokat fogalmaztak meg  életszerű problémáikra. Köszönjük szépen a lehetőséget, mindenki nagyon élvezte a játékot!

                                                                                                                                                        Karó Valéria