2020 Február

Plüsskészítő tanóra az iskolában
 
   2020. 01. 29-én rendhagyó kézműves foglalkozáson vehettek részt az alsó tagozatos tanulók. Dabasról látogatott el hozzánk a Barkácsmackó műhely, hogy megörvendeztesse a gyerekeket az alkotás örömével. 130 diák varrhatta meg saját kezűleg új plüsskedvencét. A kiválasztott állatka „lelket” és „szívet” is kapott kis gazdájától, mielőtt az ügyes ujjak összevarrták volna. Az elkészült játék születési bizonyítványát is alkotója tölthette ki. A kollégák, szülők és a gyerekek visszajelzései nagyon pozitívak voltak, mindenkinek tetszett ez a rendhagyó technika óra. Örülünk, hogy örömet szerezhettünk.
 
 

 

Zsibvásár

   Iskolánkban az idei zsibvásárt, - melyet szokásunkhoz híven januárban általában egy pénteki délután tartunk -, is izgatottan várták tanulóink. Már a délelőtti tanórák közötti szünetekben több játék is gazdát cserélt. Társasjáték, sok szép mesekönyv is helyet kapott a katonák, autók és plüssök sokaságában. Ezen a napon a gyermekek nemcsak az adás – vétel élethelyzetet gyakorolhatták illetve próbálhatták ki, hanem örömmel mondtak le a játékaikról, hogy egy másik gyermeknek okozzanak örömöt. Az ebből származó pozitív légkört lehetett érezni a nagy kavalkádban.
   Igazán élvezetes, jókedvű vásár résztvevői, szemlélői lehettünk.